Drugi dzień Mistrzostw Polski w Olsztynie: lubelscy pływacy z trzema medalami

switkowski 2020 06 28 000343 1140x570 2023 04 27 215002

Trzy medale zdobyli reprezentanci AZS-u UMCS-u Lublin w drugim dniu Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu, które odbywają się w Olsztynie.

Dubletem zawodniczek akademickiego klubu zakończyła się rywalizacja na 100 m grzbietem. Z czasem 59.76 sek., triumfowała Adela Piskorska, a tuż za nią w czasie 1:01.87 finiszowała Laura Bernat. Skład podium uzupełniła Weronika Górecka z MKS Juvenii Wrocław, z kolei czwarta była Gabriela Król z Wisły Puławy. Piskorska uzyskała wynik lepszy od rekordu Polski młodzieżowców, wypełniła też minimum na mistrzostwa świata w Fukuoce.

Prawo startu podczas czempionatu w Japonii uzyskał też Kacper Stokowski. On także triumfował na dystansie 100 m grzbietem, osiągając rezultat 53.74 sek. Pierwsze miejsce ex aequo zajął Ksawery Masiuk z UKS G-8 Bielany Warszawa.

Blisko medalu byli dziś także – Klara Kowalska – czwarta na 200 m stylem dowolnym, Rafał Kusto – czwarty na 50 m klasykiem i Mikołaj Popiel – czwarty na 400 m stylem zmiennym.

Po rozegraniu 19 z 41 konkurencji AZS UMCS Lublin plasuje się na trzecim miejscu w klasyfikacji medalowej mając w dorobku 3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe medale.