Budowlani rozgromili Pogoń. Okazałe zwycięstwo lubelskich rugbistów [ZDJĘCIA]

2 2023 04 08 201144

W dobrych nastrojach święta wielkanocne spędzą rugbiści Edach Budowlanych Lublin. W meczu 13. kolejki Ekstraligi podopieczni Andrzeja Kozaka rozbili na własnym boisku Pogoń Awentę Siedlce 78:17.

Lublinianie byli zdecydowanym faworytem tego spotkania. Goście w obecnym sezonie mają na swoim koncie zaledwie trzy zwycięstwa i plasują się w tabeli na siódmym miejscu. Mimo to po pierwszej połowie Budowlani prowadzili tylko 28:10, a Pogoń stawiała im mocny opór.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

– W drugiej natomiast przypieczętowaliśmy zwycięstwo – mówi rugbista Budowlanych, Michał Węzka. – Zawsze pierwsza połowa to rozpoznawanie zawodników i terenu. A później można było już zagrać i wykorzystać słabsze momenty przeciwników. I to zrobiliśmy z 100 procentach.

Budowlani po tym zwycięstwie mają na swoim koncie 49 pkt. i zajmują w tabeli Ekstraligi trzecie miejsce. Za dwa tygodnie w następnym spotkaniu lubelscy rugbiści  zmierzą się na wyjeździe z Orkanem Sochaczew.