„To zaplecze dla dydaktyki i rozwoju badań”. UMCS ma pracownię radiowo-telewizyjną

pexels alexander dummer 134469 2023 03 17 204728

Pracownię radiowo-telewizyjną otwarto na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Do dyspozycji studentów oddano nowoczesny sprzęt filmowy, telewizyjny, dźwiękowy oraz oświetleniowy.

Dodatkowo, w przyszłości ma powstać pracownia komputerowa oraz montażownia. Lokum ma służyć do nauki i specjalizacji studentów z kierunków medialnych takich jak: dziennikarstwo i komunikacja społeczna czy produkcja medialna.

– Pracownia jest zapleczem dla dydaktyki i rozwoju badań – mówi dyrektor Instytutu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach UMCS, profesor Iwona Hofman. – Daje to nam pewien potencjał współpracy z otoczeniem zewnętrznym. Myślę o organizacji szkoleń z wystąpień publicznych z zakresu promocji, autopromocji. Myślę, że są to takie wydarzenia, które będziemy mogli wykorzystywać jako przestrzeń wspólną – podkreśla. 

– Sprzęt przyda się do nauki oraz realizacji naszych ambicji i planów – mówi student drugiego roku produkcji medialnej na UMCS Artur Siekaczyński. – Można nagrać audycję radiową, fajny wywiad, więc tak naprawdę bardzo dużo. Możemy też ten sprzęt wyciągnąć z tego pomieszczenia i zabrać w plener, jeśli władze pozwolą. Możemy nim zrobić całkiem niezłe produkcje, także filmowe – dodaje. 

Pracownia radiowo-telewizyjna powstała na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS przy ul. Głębokiej w Lublinie.

MJ / EwKa / opr. DomKla

Fot. Alexander Dummer, pexels.com

Exit mobile version