Szymon Ładniak na podium w Walencji!

image2 2023 03 26 174923

Lublinianin Szymon Ładniak, debiutujący w ten weekend w wyścigowej serii Ferrari Challenge Europe, stanął dziś (26.03) w Walencji na podium!

Do drugiego wyścigu tej rundy ruszył z szóstego pola, ale zaraz po starcie wywalczył piątą pozycję i tak też przekroczył metę. Sklasyfikowany został jednak na trzeciej, po karze nałożonej na zawodnika z pierwszej trójki oraz odrębnej kategorii, w której startuje czwarty dziś na mecie Franz Engstler. Co ciekawe, to szef zespołu w którego barwach Szymon zdobył w poprzednim sezonie tytuły mistrzowskie i wicemistrzowskie w wyścigach ADAC TCR Niemiec.

W tym sezonie 19-latek startuje w zespole Gohm – Scuderia GT, niemieckiego dealera Ferrari, ze wsparciem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Bogdanki i KGHM.

Piąte miejsce we wczorajszym wyścigu i trzecie w dzisiejszym plasują 19-latka z Lublina na czwartym miejscu w Ferrari Challenge Europe w stawce 18 zawodników. Kolejna runda odbędzie się w przedostatni weekend kwietnia na torze Misano we Włoszech.