Porażka lubelskich koszykarek. W serii do trzech wygranych jest remis

bq8v2520 2023 03 26 215448

Koszykarki Polskiego Cukru AZS-u UMCS-u Lublin przegrały na wyjeździe z PolskąStrefąInwestycji Eneą Gorzów Wielkopolski 58:83 w drugim meczu półfinałowej rywalizacji o mistrzostwo Polski. Tym samym w serii do trzech wygranych jest remis 1:1, bo wczoraj to lublinianki były górą zwyciężając 92:86.

W dzisiejszym spotkaniu gospodynie od początku nadawały ton wydarzeniom na parkiecie. Po pierwszej kwarcie przyjezdne przegrywały 18:26, a do przerwy ich strata wynosiła już 18 punktów.

Można było mieć nadzieję, że w drugiej połowie grające wąską rotacją gorzowianki zmęczą się i inicjatywę przejmą podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka. Nic takiego jednak nie miało miejsca, a wręcz przeciwnie, korzystając ze słabej skuteczności AZS-u UMCS-u gospodynie jeszcze powiększyły przewagę, która w pewnym momencie sięgała nawet 31 punktów. Dopiero w czwartej kwarcie, gdy trener ekipy z Gorzowa do gry desygnował młodzież lublinianki odrobiły nieco strat i przegrały ostatecznie różnicą 25 punktów.

Najwięcej punktów dla gości zdobyły Serbki: Aleksandra Stanacev – 11 i Katerina Zec – 10.

Z parkietu w Gorzowie Wielkopolskim rywalizacja przenosi się teraz do Lublina. Kolejne mecze zostaną rozegrane w hali MOSiRu przy al. Zygmuntowskich w środę i czwartek o 20:00.