Piłkarki ręczne MKS-u Lublin wygrały z Galiczanką Lwów

0y6a5408 2023 03 19 201952

Piłkarki ręczne MKS-u FunFloor Lublin wygrały z Galiczanką Lwów 28:27 w drugim meczu grupy mistrzowskiej PGNiG Superligi rozegranym w Markach.

Pierwsza część meczu była dość wyrównana, ale to lublinianki w końcówce goniły wynik. Dwie ostatnie bramki w tej połowie rzuciła Dominika Więckowska i do przerwy był remis 14:14. Na początku drugiej polowy MKS uzyskał dwa gole przewagi, ale rywalki odrobiły straty i rezultat oscylował wokół remisu. W ostatnich minutach lublinianki znów miały dwubramkową przewagę. Na minutę przed końcem Galiczanka doprowadziła do stanu 28:27, a lubelski zespół nie podwyższył prowadzenia. Ukraińska drużyna mogła doprowadzić do remisu, ale Diana Dmytryszyn nie wykorzystała rzutu karnego i mecz zakończył się wygraną MKS-u.

Trener Piotr Dropek był zadowolony, że jego zespół wygrał na trudnym terenie:

Bramki dla lubelskiego zespołu rzuciły: Magda Więckowska – 8, Płomińska – 5, Noga – 4, Dominika Więckowska i Masna – po 3, Pietras i Rebicova – po 2 oraz Portasińska – 1.

MKS umocnił się na drugim miejscu w tabeli bowiem KPR Gminy Kobierzyce przegrał w Lubinie z Zagłębiem 24:30.