Piłkarki ręczne MKS-u FunFloor Lublin wygrały z Eurobudem JKS Jarosław

bq8v1766 2023 03 12 191837

Piłkarki ręczne MKS-u FunFloor Lublin wygrały z Eurobudem JKS Jarosław w pierwszym meczu grupy mistrzowskiej PGNiG Superligi.

Lublinianki zrehabilitowały się za piątkową porażkę w Pucharze Polski. Dziś pokonały Eurobud 32:29, chociaż wygrana wcale nie przyszła łatwo. Pierwsza połowa to zwycięstwo naszej drużyny 15:13, ale rywalki wciąż były blisko. W drugiej część MKS miał nawet 4 bramki przewagi, ale w 50. minucie zrobił się remis 25:25. Zanosiło się na nerwową końcówkę, ale tak się nie stało, bo na trzy minuty przed końcem gospodynie odskoczyły na trzy bramki i ostatecznie odniosły dość pewne zwycięstwo.

Najlepszą zawodniczą spotkania została zdobywczyni 10 bramek Oktawia Płomińska, która przyznała, że w porównaniu ze spotkaniem pucharowym lublinianki poprawiły swoją grę:

Na boisku wyróżniała się też Magda Więckowska i Paulina Masna. Ta ostatnia podkreśliła, że lubliniankom bardzo zależało na zwycięstwie:

– Wszystkie chciałyśmy zmazać tę plamę, którą dałyśmy w Pucharze Polski. Ciężko pracowałyśmy 60 minut i udało się. Znalazłyśmy nasze mocne punkty, ich trochę słabsze. Udało nam się trochę skorygować naszą grę i to tym razem one musiały gonić i to my miałyśmy przewagę punktową od samego początku.

Lublinianki zajmują 2. miejsce w tabeli ze stratą 12 punktów do Zagłębia Lubin, a nad trzecim KPR-em Gminy Kobierzyce mają 2 punkty przewagi.

W kolejnym spotkaniu MKS 19 marca zmierzy się w Markach z Galiczanką Lwów.