Lubelscy żużlowcy w bydgoskim Kryterium Asów

337094822 604292704901690 2913939084908319112 n 2023 03 27 072339

Trzech żużlowców Platinum Motoru Lublin wystąpiło w Kryterium Asów w Bydgoszczy. To już 34. taki turniej w historii. Najlepiej z zawodników Motoru spisał się Dominik Kubera. Znalazł się on w gronie czterech zawodników, którzy zgromadzili po 11 punktów i wygrał dodatkowy wyścig, co dało mu 2. miejsce w zawodach. Bartosz Zmarzlik z 10 punktami został sklasyfikowany na 6.pozycji, a Jarosław Hampel zajął 9. miejsce z dorobkiem 7 punktów.

Kryterium Asów wygrał Rosjanin Artiom Łaguta. Były mistrz świata powrócił do ścigania po rocznej przerwie związanej z zawieszeniem rosyjskich sportowców po inwazji tego kraju na Ukrainę. Łaguta w tym sezonie będzie startował w barwach Betard Sparty Wrocław. Zawodnik ma polskie obywatelstwo i polską licencję.