Koszykarki Polskiego Cukru AZS-u UMCS-u Lublin w półfinale rywalizacji o mistrzostwo Polski

bq8v2590 2023 03 18 185926

Koszykarki Polskiego Cukru AZS-u UMCS-u Lublin awansowały do półfinału rywalizacji o mistrzostwo Polski. Lublinianki w trzecim ćwierćfinałowym meczu wygrały w Gdyni z VBW Arką 74:67 i w play-off triumfowały 3:0.

Do przerwy akademiczki prowadziły 39:24, ale w trakcie trzeciej kwarty rywalki zmniejszyły stratę do jednego punktu. Lubelski zespół odparł jednak atak rywalek i po 30 minutach gry wygrywał 52:47, a w ostatniej odsłonie utrzymał przewagę kilku punktów.

Najwięcej punktów dla lubelskiej drużyny zdobyły: Mack – 22 i Taylor – 21.

– Cel minimum na ten sezon został zrealizowany – mówi prezes AZS-u UMCS-u Rafał Walczyk:

Sternik lubelskiego klubu w sposób szczególny dziękuje za wsparcie kibicom:

W półfinale rywalem AZS-u UMCS-u Lublin będzie PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski. Pierwsze dwa mecze zostaną rozegrane w przyszły weekend w Gorzowie.