Kolejna porażka Startu Lublin

dsc 1810 2023 03 24 195310

Trwa niemoc koszykarzy Polskiego Cukru Startu Lublin w wyjazdowych meczach ekstraklasy. W 24 kolejce Energa Basket Ligi podopieczni trenera Artura Gronka przegrali w Warszawie z Legią 90:108.

Początek spotkania zapowiadał zaciętą rywalizację. Po pierwszej kwarcie lubelski zespół prowadził 30:29. Po 20 minutach przegrywał ale tylko 53:54. W trzeciej kwarcie gospodarze odskoczyli na 6 punktów, ale w ostatniej odsłonie Start nie zdołał nawiązać walki i ostatecznie wysoko przegrał.

CZYTAJ: Lubelskie koszykarki rozpoczynają półfinałową rywalizację o mistrzostwo Polski

Trener Startu, Artur Gronek chwalił grę Legii: – Jej zawodnicy pokazali, na czym tak naprawdę polega koszykówka w ataku. Przeciwko tak grającemu zespołowi z Warszawy trzeba zagrać bardzo dobrze, ze skutecznością na poziomie 100%.

Najwięcej punktów zdobyli: DeVoe – 17, Smith 16, Griciunas – 13 i Dziemba – 12.

Lubelska drużyna w 12 spotkaniach na wyjeździe odniosła zaledwie jedno zwycięstwo.