12.03.2023 Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa

niedz12marca 2023 03 11 102555

Dlaczego potrzebne nam są dzisiaj doule? Czy moda różni się od biznesu modowego? Od czego pochodne jest to, co modne? O czym mówi nasz strój? Czym jest moda na początku dwudziestego pierwszego wieku i jak reaguje na nastroje społeczne? Czy i jak powinien się zmienić sposób mówienia o niej? Dlaczego niemodny jest dziś brak refleksji na temat mody? Grażyna Lutosławska rozmawiała o tym w Teatrze Starym z Anią Piętą i Aretą Szpurą. W programie fragmenty tego wieczoru.

Czy da się zbudować świat z języka? O plemieniu przyborian, książce „Wraz, czyli bez” z tekstami Jeremiego Przybory i o tym, czy dzieje pewnej miłości da się wyczytać z tekstów piosenek opowiadali w Teatrze Starym Magda Umer i Konstanty Kot Przybora. W „Nie tylko rozrywkowej niedzieli radiowej” druga część wieczoru, a w niej nie tylko o „Listach na wyczerpanym papierze”, czyli korespondencji Agnieszki Osieckiej z Jeremim Przyborą.

Wrócimy do spotkania związanego z najnowszym, pierwszym w tym roku numerem kwartalnika Akcent, które prowadził Bogusław Wróblewski. Swoimi refleksjami podzielą się m.in. Wiesława Turżańska, autorka tekstu o korespondencji Dmochowskiego z Beksińskim, Piotr Majewski, który pisał o Krzysztofie Kurzątkowskim, Eliza Leszczyńska-Pieniak, autorka tekstu „Dusze lubią aksamitki”, Grażyna Lutosławska i Magdalena Krasuska, a Piotr Sendecki przeczyta debiutanckie wiersze Marzenny Sendeckiej.

W 355 odcinku słuchowiska „Bazarek” Wiesława sieka pora i dąży do celu.

Na zdjęciu: Ania Pięta, Areta Szpura i Grażyna Lutosławska. Fot. Dorota Awiorko/Teatr Stary

Exit mobile version