Przegrana i remis. Dwa sparingi Motoru Lublin z Siarką Tarnobrzeg.

img 20221109 202329 2023 02 10 205019

Dwa sparingi z Siarką Tarnobrzeg rozegrali dziś przygotowujący się do wznowienia 2. ligi piłkarze Motoru Lublin. Przeciwko zespołowi występującemu w tej samej klasie rozgrywkowej trener „żółto-biało-niebieskich” Goncalo Feio do gry desygnował dwie różne jedenastki.

W pierwszym spotkaniu Motor uległ rywalowi 0:1, a jedyną bramkę z rzutu karnego w 78. minucie zdobył Bartłomiej Sulkowski.

Drugie spotkanie zakończyło się remisem 2:2, choć lubelski zespół prowadził różnicą dwóch goli po strzałach Michała Króla z 9. i Mariusza Rybickiego z 24. minuty. Jeszcze przed przerwą bramkę kontaktową dla Siarki zdobył Lukas Hrnciar, a wynik został ustalony po samobójczym trafieniu testowanego przez Motor na golkipera.

Za tydzień, w ostatnim meczu sparingowym przed wznowieniem rozgrywek 2. ligi Motor towarzysko zmierzy się z Polonią Warszawa.

Przypomnijmy, że na inaugurację piłkarskiej wiosny lubelski zespół w piątek 24 lutego na Arenie Lublin podejmie GKS Polkowice.

Jutro (11.02) w regionie odbędą się inne sparingi drużyn przygotowujących się do rundy wiosennej.

2-ligowa Wisła Puławy o 11:00 zagra z Legionovią.

Godzinę wcześniej na bocznym boisku Areny Lublin test mecz trzecioligowców: Avii Świdnik z Chełmianką.

W południe Orlęta Radzyń Podlaski na wyjeździe zmierzą się z Victorią Sulejówek. Także na terenie rywala, od 13:00 sparować będą piłkarze Podlasia Biała-Podlaska, a ich przeciwnikiem będzie Pogoń Grodzisk Mazowiecki.