Piłka nożna: cenne zwycięstwo Górnika Łęczna

pm gornik 100922 048 2023 02 18 192829

Cenne zwycięstwo piłkarzy Górnika Łęczna w Fortuna 1-lidze. Podopieczni trenera Marcina Prasoła w 20. kolejce rozgrywek pokonali na własnym stadionie Stal Rzeszów 1:0. Jedyny gol padł po strzale z rzutu wolnego. W 55. minucie uderzeniem z niemal 40 metrów w okienko bramki rywala popisał się Miłosz Kozak, a samobójczego gola przypisano niefortunnie interweniującemu golkiperowi Stali, Przemysławowi Pęksie.

Warto też dodać, że tuż przed przerwą to rzeszowianie mogli prowadzić, ale Maciej Gostomski obronił rzut karny wykonywany przez Piotra Głowackiego.

Spotkanie podsumowuje trener Górnika Marcin Prasoł:

Inkasując trzy punkty łęcznianie zrehabilitowali się za ubiegłotygodniową porażkę na inaugurację piłkarskiej wiosny, gdy niespodziewanie przegrali w Niepołomicach z Sandecją Nowy Sącz 0:3.

Górnik ma w dorobku 22 punkty i przynajmniej do późnych godzin wieczornych będzie zajmował dwunaste miejsce w tabeli. Taki sam dorobek ma bowiem trzynaste w stawce Zagłębie Sosnowiec, które o 20:00 podejmie Odrę Opole.

Górnik natomiast o kolejne punkty powalczy z Resovią. Mecz w Rzeszowie zaplanowano na piątek 24 lutego na godzinę 18:00.