Mistrzostwa świata: Monika Skinder 41. w koronnej konkurencji

183377960 151376033660784 8020389312526877542 n 2023 02 23 172744

Niezbyt udany początek mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, które trwają w słoweńskiej Planicy dla Moniki Skinder. Zawodniczka MULKS-u Grupa Oskar Tomaszów Lubelski na kwalifikacjach zakończyła udział w swojej koronnej konkurencji – sprincie techniką klasyczną. Skinder uzyskała czas 3:43.04 i zajęła 41. lokatę.

Do najlepszej trzydziestki cawansowały dwie inne Polki: Weronika Kaleta oraz Izabela Marcisz. Obie jednak nie przebrnęły ćwierćfinałów i zostały sklasyfikowane odpowiednio na 25 i 30 miejscu.

Całe podium zajęły Szwedki. Złoto zdobyła Joanna Sundling, druga była Emma Ribom a trzecie miejsce zajęła Maja Dahlqvist.

W rywalizacji mężczyzn najlepszym z Polaków był Kamil Bury, który zajął 15 miejsce. Pozostali odpadli w kwalifikacjach: Maciej Staręga był 49., a Sebastian Bryja – 55.

Wygrał Norweg Johannes Hoefslot Klaebo, który wyprzedził w finale swojego rodaka Paala Golberga i Francuza Julesa Chappaza.