Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce: złoci Kopeć i Rozmys, srebrna Ennaoui

pexels koolshooters 8533635 2023 02 18 200506

Trzy medale zdobyli reprezentanci regionu w pierwszym dniu halowych mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, które odbywają się w Toruniu.

Z roli faworyta wywiązał się Dominik Kopeć. Sprinter Agros-u Zamość wygrał rywalizację na 60m w czasie 6.58 sek. Na kolejnych stopniach podium stanęli: Adam Łukomski z AZS-u AWF-u Wrocław i Przemysław Słowikowski z MKL Szczecin.

Sprinter Agros-u Zamość jest zadowolony z regularności:

Mistrzem kraju na dystansie 1500 m został Michał Rozmys z AZS-u UMCS-u Lublin, który finiszując w czasie 3:47.00 i wyprzedził Filipa Ostrowskiego z RKS-u Łódź i Filipa Raka z AZS KU Politechnika Opolska Opole.

W tej samej konkurencji, ale wśród kobiet srebrny medal z czasem 4:15.52 wywalczyła Sofia Ennaoui. Od zawodniczki AZS-u UMCS-u Lublin tym razem o 21 setnych sekundy szybsza była Martyna Galant z OŚ AZS Poznań, a podium uzupełniła Weronika Lizakowska z KUKS Remus Kościerzyn.