Lubelskie koszykarki odpadły z Pucharu Europy

328682363 589770539661024 2571008664857373084 n 2023 02 01 215522

Koszykarki Polskiego Cukru AZS-u UMCS-u Lublin odpadły z Pucharu Europy. W rewanżowym meczu 1/8 finału wicemistrzynie Polski przegrały na wyjeździe z hiszpańskim zespołem Casademont Saragossa 50:58.

Lublinianki jechały do Aragonii z zapasem trzech punktów po wygranym u siebie spotkaniu 69:66. Okazała się to jednak niewystarczająca zaliczka.

W trakcie dzisiejszego spotkania podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka prowadziły już nawet różnicą 7 punktów, co w dwumeczu dawało im 10 punktów przewagi. O porażce w dwumeczu zadecydowała jednak ostatnia kwarta meczu rewanżowego, przegrana przez lublinianki 12:22.

Liderką AZS-u UMCS-u była dziś Sparkle Taylor, która zdobyła 22 punkty. Poza Amerykanką punktowały jedynie trzy inne zawodniczki lubelskiego zespołu.

Akademiczki wracają teraz do kraju i otrzymają od trenera kilka dni przerwy. W krajowej ekstraklasie najbliższy mecz – ze Ślęzą Wrocław – czeka je dopiero 15 lutego.