„Konsekwentnie trzymaliśmy się planu”. Motor Lublin pokonał Górnika Polkowice

332300084 531478918877171 7185468484412833411 n 2023 02 25 192541

Pierwszy mecz o stawkę w roku 2023 i pierwszy komplet punktów. W 20. kolejce piłkarskiej 2. ligi Motor Lublin wygrał u siebie z Górnikiem Polkowice 3:1, choć to rywale już w 12. minucie objęli prowadzenie po strzale Rafała Karmelity.

Szkoleniowiec lubelskiej drużyny Goncalo Feio cieszył się, że jego podopieczni właściwie zareagowali na stratę gola i potrafili odwrócić losy spotkania. – Muszę pogratulować swoim piłkarzom, bo żeby wygrać w tak trudnych warunkach, trzeba mieć charakter. Mimo ciężkiego momentu konsekwentnie trzymaliśmy się planu.

Bramki dla Motoru zdobyli wczoraj (24.02) Kacper Wełanik w 16., Jakub Lis w 79. i Bartosz Zbiciak w 82. minucie spotkania.

W następnym ligowym spotkaniu – w niedzielę 5 marca o 17:00 – lubelski zespół również u siebie zmierzy się z GKS-em 1962 Jastrzębie.

Wcześniej jednak, bo już w środę 1 marca o 20:30 „żółto-biało-niebieskich” czeka prestiżowe spotkanie w ćwierćfinale Pucharu Polski z Rakowem Częstochowa.