Zator drogowy w Chełmie. Trwa protest Agrounii [ZDJĘCIA I AKTUALIZACJA]

325680426 829643821464008 800504067643224419 n 2023 01 17 103758

W Chełmie niebawem rozpocznie się protest Agrounii, przez miasto będą jeździć dwie kolumny ciągników co spowoduje duże utrudnienia 

Godz. 10.40 – AKTUALIZACJA

Już za kilkanaście minut pierwsze ciągniki wjadą do Chełma na rondo Dmowskiego. To jest pierwsze rondo wjazdowe od strony Lublina. W Chełmie ruch jest wzmożony, ale jeszcze przez kilka minut można przejechać ul. Rejowiecka. Jadą nawet tamtędy ciężarówki. Zmieni się to w momencie wjazdu protestujących do miasta i ruch tranzytowy zostanie wstrzymany.

Godz. 10.12

Zator drogowy na krajowej 12 przed Chełmem. Samochody stoją w korku sięgającym miejscowości Janów. Za godzinę w Chełmie rozpocznie się protest Agrounii i miasto ma zostać sparaliżowane co najmniej do czwartku (19.01).

CZYTAJ: Ruch tranzytowy w Chełmie wstrzymany. Powód – protest Agrounii

Kilkadziesiąt ciągników ustawiło się na placu przed zajazdem Trzy Dęby pod Chełmem. Tam zbierają się rolnicy, którzy dzisiaj w Chełmie będą protestować. Według zapowiedzi miasto zostanie zablokowane. Wstrzymany zostanie ruch tranzytowy. Ciężarówki tamtędy nie przejadą przez najbliższe 48-godzin.

Protest rozpoczyna się o godz. 11.00 i potrwa do 11.00 w czwartek. Dojeżdżając do Chełma można natknąć się na zator od strony Lublina mniej więcej na wysokości miejscowości Janów.

Sam protest będzie wyglądał w ten sposób, że spod zajazdu Trzy Dęby wyjedzie jedna kolumna ciągników w stronę ronda Dmowskiego. W Chełmie jest to pierwsze rondo, wjeżdżając od strony Lublina. Druga kolumna będzie jechała od strony Hrubieszowa. W mieście na czas protestu zostanie zablokowana ul. Rejowiecka od ronda Dmowskiego do ul. Szpitalnej.

CZYTAJ: Chełm będzie zablokowany. Agrounia zapowiedziała kilkudniowy protest

Agrounia protestuje przeciwko importowi zboża i innych płodów rolnych z Ukrainy. Policja apeluje do kierowców samochodów ciężarowych o kierowanie się do innych przejść granicznych niż te w Dorohusku.

RyK / opr. AKos

Fot. Krzysztof Radzki

Exit mobile version