Zakopane: medale zawodników MULKS-u

pexels vilnis husko 10692417 2023 01 07 190949

Na trasach COS w Zakopanem odbyła się pierwsza edycja cyklu imprez Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich o Puchar Grupy Azoty. Do rywalizacji przystąpiło między innymi 32 zawodników MULKS-u Grupa Oscar Tomaszów Lubelski.

Ze względu na pogodę tomaszowscy narciarze od dwóch tygodni nie mieli możliwości trenowania na śniegu, ale jednak wywalczyli medale. W kategorii open seniorów i juniorów na 7,5 km 2. miejsce zajął Wojciech Nieścior, a czwarty był Emil Koper. W open kobiet na 5 km 5. miejsce zajęła Anna Berezecka, a wśród  juniorek młodszych 3. lokatę wywalczyła Karolina Kuć. W kategorii młodzików na dystansie 4 km 4. był Antoni Żółkiewski i w najliczniej obsadzonych – najmłodszych kategoriach wiekowych w biegu na 2 km wśród chłopców 2. miejsce zajął Oskar Gumieniak, a wśród dziewcząt na trzeciej pozycji uplasowała się Alicja Koper.