Udane występy biegaczy narciarskich z Tomaszowa Lubelskiego

324715114 3535530950103318 2191692378065343459 n 2023 01 09 085236

Biegacze narciarscy MULKS-u Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, mimo wcześniejszych problemów z treningami spowodowanymi warunkami pogodowymi, również walczyli dzielnie w drugim dniu zawodów o Puchar Grupy Azoty rozgrywanych w Zakopanem. Rywalizacja odbywała się stylem dowolnym.

Wśród  młodzików srebrny medal w biegu na 4 km wywalczył Antoni Zółkiewski. Wśród dzieci na 2 km wśród dziewczynek wygrała Alicja Koper, a Oskar Gumieniak zajął 2 miejsce. Ponadto na czwartym miejscu wśród juniorek młodszych na 5 km uplasowała się Karolina Kuć, a w kategorii open mężczyzn taką samą lokatę na 7,5 km zajął Wojciech Nieścior.

Karolina Kuć znalazła się w reprezentacji Polski na 16. Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy, który od 21 do 28 stycznia odbędzie we włoskim regionie Friuli-Venezia Gulia.