Porażka koszykarek Polskiego Cukru AZS-u UMCS-u Lublin

pm azs 091021 015 2023 01 15 204142

2021.10.09. LUBLIN . AZS UMCS LUBLIN - SLEZA WROCLAW . FOT. PIOTR MICHALSKI

Drugiej z rzędu, a szóstej w sezonie porażki doznały koszykarki Polskiego Cukru AZS-u UMCS-u Lublin. W 16. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet  po dramatycznej końcówce akademiczki uległy na wyjeździe MB Zagłębiu Sosnowiec 69:71.

Podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka źle weszły w mecz przegrywając pierwszą kwartę 8:20. W drugiej był remis po 23, dzięki czemu gospodynie do przerwy zachowały 12-punktową przewagę. Po wznowieniu rywalizacji „Pszczółki” wzięły się za odrabianie strat. Dzięki wygranej trzeciej kwarcie 24:12 przed ostatnią odsłoną doprowadziły do remisu po 55. Czwarta kwarta była bardzo nerwowa w wykonaniu obu zespołów. Lublinianki trzykrotnie wychodziły na 2-punktową przewagę, ale za każdym razem rywalki odrabiały straty. Przez ostatnie 3 minuty i 14 sekund, od stanu 69:67 dla przyjezdnych nie rzuciły już one punktów. 2 sekundy przed końcem meczu 2 decydujące punkty dla Zagłębia z rzutów wolnych zdobyła Batabe Zempare.

Najwięcej punktów dla AZS-u UMCS-u zdobyły: Sparkle Taylor – 27 i Tatiana Yukrevichus – 11. Zabrakło skuteczności u Natashy Mack i Aleksandry Stanacev.

Mając w dorobku 9 zwycięstw i 6 porażek lublinianki pozostają na 4. miejscu w tabeli, a ich dzisiejsze przeciwniczki, mając taki sam bilans, są piąte.

W sobotę 21 stycznia zespół trenera Krzysztofa Szewczyka w kolejnym wyjazdowym meczu zmierzy się z Eneą AZS-em Politechniką Poznań.