Porażka Górnika Łęczna, zwycięstwo Motoru Lublin. Sparingi zespołów z regionu

football g9faac5fa8 1920 2023 01 14 171330

Drużyny piłkarskie z naszego regionu rozgrywały dziś mecze sparingowe.

Górnik Łęczna w spotkaniu rozegranym w Stalowej Woli przegrał ze Stalą Rzeszów 1:2. Honorową bramkę strzelił Jakub Kwiatkowski. Grano 2×50 minut. Już w 4. minucie Macieja Gostomskiego pokonał Bartłomiej Poczobut. W 66. wyrównał Jakub Kwiatkowski, ale łęcznianie nie zdołali dowieźć remisu do końca. Tuż przed końcem rywalizacji – w 99. minucie – wynik ustalił Patryk Małecki.

Jakub Kwiatkowski żałował straconego w ostatnich sekundach gola:

A tak spotkanie podsumował trener Górnika Marcin Prasoł:

Za tydzień w Lubartowie pierwszoligowy Górnik sprawdzi formę na tle drugoligowej Wisły Puławy.

Od mocnego uderzenia rozpoczęli okres sparingów piłkarze Motoru Lublin. Przygotowujący się do wznowienia rozgrywek 2-ligowych „żółto-biało-niebiescy” w pierwszej grze kontrolnej w roku 2023 rozgromili 1-ligową Resovię 5:1.

Wynik już w 4. minucie strzałem z rzutu karnego otworzył Piotr Ceglarz. Do wyrównania w 31. minucie – także z jedenastki – doprowadził Marek Mróz. Do przerwy rezultat nie uległ już zmianie. Na drugą połowę trener Motoru Goncalo Feio desygnował dziesięciu nowych zawodników. W bramce pozostał tylko Łukasz Budziłek. Kolejne bramki dla lubelskiego zespołu zdobyli: Piotr Kusiński, zawodnik testowany, Rafał Król i ponownie zawodnik testowany.

Spotkanie podsumowuje Michał Król, który zanotował dwie asysty, choć zagrał na nietypowej dla siebie pozycji prawego pomocnika:

Dzisiejsze spotkanie odbyło się na nowym boisku treningowym Motoru w Lubelskiej Akademii Futbolu.

W następnym sparingu, który zostanie rozegrany w przyszłą sobotę, lubelski zespół zmierzy się z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

W innym meczu Orlęta Radzyń Podlaski zremisowały w Radomiu z Bronią 1:1. Bramkę strzelił piłkarz testowany.