Piłkarki ręczne MKS-u FunFloor Lublin pokonały Galiczankę Lwów

0y6a1381 2023 01 07 221841

Od zwycięstwa 2023 rok rozpoczęły piłkarki ręczne MKS-u FunFloor Lublin. Podopieczne trenera Piotra Dropka pokonały Galiczankę Lwów 28:25 w spotkaniu rozegranym w Markach koło Warszawy. Lublinianki zwycięstwo zapewniły sobie w ostatnim kwadransie bo wcześniej przegrywały już różnicą kilku bramek.

Szkoleniowiec MKS-u tak podsumował spotkanie: – W pierwszej połowie mieliśmy swoje problemy, przede wszystkim związane ze skutecznością. Natomiast w drugiej połowie udało nam się poprawić ten element. Zmieniliśmy system obronny, co zafunkcjonowało. Odrobiliśmy 6 bramek straty i zakończyliśmy wynik 3 bramkami do przodu. Jestem dumny z dziewczyn. Chwała im za to, że podjęły wysiłek i walkę w bardzo niekorzystnych sytuacjach i dowiozły zwycięstwo do końca – mówi Piotr Dropek.

Najwięcej bramek rzuciły Paulina Masna – 9 – i Dominika Więckowska – 5.