Pierwsze w sezonie wyjazdowe zwycięstwo koszykarzy Startu Lublin

f2e38b5c 3918 4bc4 864a cf201e7f4eaa 2023 01 14 190422

Pierwsze w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo odnieśli koszykarze Polskiego Cukru Start Lublin. Podopieczni trenera Artura Gronka pokonali w Bydgoszczy tamtejszą Astorię 100:92.

Lubelski zespól rozpoczął znakomicie, bo po pierwszej kwarcie prowadził 35:23. W połowie drugiej kwarty gra Startu zacięła się i po tym, jak przez cztery minuty nasi koszykarze nie zdobyli żadnego punktu, w połowie meczu prowadzili, ale tylko 48:46. Trzecia odsłona ponownie należała do gości i lubelska drużyna przed ostatnią odsłoną ponownie wygrywała różnicą 12 pkt. Jednak w końcowych 10 minutach znów powtórzyła się sytuacja z drugiej kwarty i rywale zbliżyli się zaledwie na jeden punkt. Ostatecznie jednak końcówka należała do lublinian, którzy cieszyli się z piątej wygranej w tym sezonie.

Start rozpoczął od wygrania pierwszej kwarty 35:23 i to było kluczowe – przyznał trener Artur Gronek:

Najwięcej punktów dla Startu zdobyli: Melvin – 30, Smith – 23 i Devoe – 22.

O występ drugiego z wymienionych na pomeczowej konferencji prasowej został zapytany trener Artur Gronek: – Od Scootchiego Smitha oczekujemy, żeby grał z taką pewnością siebie, „kreował zespół”.