Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy: Karolina Kuć bez awansu do ćwierćfinału

biegacz 2023 01 26 191829

Karolina Kuć z MULKS-u Grupa Oscar Tomaszów Lubelski nie zdołała awansować do ćwierćfinału sprintu stylem klasycznym w swoim trzecim  starcie w XVI Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy, który odbywa się we Włoszech w regionie – Friuli Venezia Giulia.

Nasza biegaczka narciarska zajęła w eliminacjach 44. miejsce. Do 30. lokaty dającej występ w ćwierćfinale zabrakło jej 6,6 sek.

Do dalszej części rywalizacji nie zakwalifikowała się żadna z Polek. Najlepsza z nich – Julia Rucka zajęła 39. miejsca i była szybsza od zawodniczki tomaszowskiego klubu o 1.9 sek.

Karolina Kuć we wcześniejszych startach uplasowała się na 43. pozycji w biegu na 5 km stylem dowolnym oraz była 47. na 7,5 km techniką klasyczną. Przed nią jeszcze występ w sztafecie 4×5 km.