Mistrzostwa Polski juniorek: kraśnickie szypiornistki bez awansu, lubelskie jeszcze z szansą

ball g076bcb76b 1920 2022 09 25 093737 2023 01 29 092523

Piłkarki ręczne KMKS-u Kraśnik przegrały ze Zgodą Ruda Śląska 22:47 w swoim trzecim spotkaniu turnieju 1/16 finału mistrzostw Polski juniorek, który odbywał się w Olkuszu. Kraśniczanki zakończyły zawody z jednym zwycięstwem i uplasowały się na trzeciej pozycji, która nie dała im awansu.

Szanse na występ w 1/8 finału mają jeszcze piłkarki ręczne MKS-u Lublin, które są gospodyniami innego turnieju 1/16 finału. Lublinianki na inaugurację przegrały z KPR-em Gminy Kobierzyce, a dziś (29.01) w drugim spotkaniu o 11.00 zmierzą się z Truso Elbląg, które w sobotę pokonało zespół z Dolnego Śląska 26:23. Lubelskiej drużynie promocję do kolejnej fazy mistrzostw zapewni więc wygrana różnicą co najmniej czterech bramek.