Koszykarki Bogdanki z awansem do finałów mistrzostw Polski

dsc 4443 2023 01 15 182916 2023 01 29 162926

Koszykarki Bogdanki AZS UMCS Lublin zwycięstwem z MKK Basketem 25 Bydgoszcz przypieczętowały awans do turnieju finałowego o mistrzostwo Polski do lat 19.

Będące gospodyniami zawodów półfinałowych podopieczne trenera Marka Lebiedzińśkiego w ostatnim spotkaniu pokonały bydgoszczanki 65:58. Wcześniej zwyciężyły UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki i RMKS Rybnik.

W każdym ze spotkań najwięcej punktów dla Bogdanki zdobyła Maja Kusiak. – Bardzo cieszą trzy zwycięstwa i awans do finału. Taki był nasz cel. Wszystkie mecze były bardzo ciężkie, ale zostawiłyśmy kawał serducha i walki na tym boisku. Teraz tylko trzeba trzymać kciuki za nas w finałach – mówi zawodniczka.

Drugie premiowane awansem do turnieju finałowego miejsce w lubelskich zawodach zajęła ekipa z Aleksandrowa Łódzkiego.