Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„ŻyjeMY wizją bezpiecznego miasta”

21 listopada @ 10:00 - 15:00

plakat final prev 1

Straż Miejska w Świdniku otrzymała dotację na realizację projektu „Miasto z wizją – modernizacja przejść dla pieszych i rozbudowa monitoringu miejskiego w Świdniku” w ramach rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024 (edycja 2023).

W ramach realizacji programu Straż Miejska w Świdniku wraz z Urzędem Miasta Świdnik, Policją oraz Młodzieżową Radą Miasta planuje zorganizowanie panelu dyskusyjnego:

„ŻyjeMY wizją bezpiecznego miasta”

Panel będzie składał się z bloków tematycznych:

Blok psychologiczny

Rozmowa z psychologiem na temat agresji wśród młodzieży, czym jest hejt, jak reagować na niego i gdzie szukać pomocy? W bloku wezmą udział osoby z wykształceniem i doświadczeniem psychologicznym.

PRZERWA: Ćwiczenia pierwszej pomocy

Podczas przerwy uczniowie będą mogli poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy. Osoby, które będą brały udział w ćwiczeniach będą mogły wziąć udział w losowaniu nagród.

Odpowiedzialność prawna młodzieży

Rozmowa z przedstawicielem Policji lub pracownikiem sądu rodzinnego na temat odpowiedzialności prawnej młodych osób. Jakie konsekwencje mogą nieść zachowania młodych ludzi, które wydają się być powszechne i częste, a są penalizowane?

PRZERWA: Ćwiczenia pierwszej pomocy

Pasje i hobby jako sposób na zaangażowanie czasu wolnego młodych ludzi

Blok dyskusyjny na temat tego jak zaangażować się w sport, muzykę, pomoc innym. Pokazanie młodym ludziom, jak pasja i zaangażowanie w dobre i twórcze zajęcia wpływają na rozwój młodzieży, planowanie swojej przyszłości oraz szukania swojego miejsca wśród rówieśników. Czego mogą doświadczyć pomagając innym lub angażując się w różne akcje społeczne, sport, muzykę czy inne pasje.

Moderatorem dyskusji będzie Pan Piotr Szczepanowski Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Świdnik. Panel zakończy losowanie nagród.

Szczegóły

Data:
21 listopada
Godzina:
10:00 - 15:00
Kategoria Wydarzenie:
Skip to content