Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Z tradycją w nowoczesność

11 lipca - 28 sierpnia

Koło Gospodyń Wiejskich w Sadurkach Beneficjentem Programu EtnoPolska 2021.

Narodowe Centrum Kultury opublikowało wyniki konkursu EtnoPolska 2021. Do tegorocznej edycji programu wpłynęło 1846 wniosków!  Wyłoniono 308 beneficjentów, którzy na realizację zgłoszonych przedsięwzięć otrzymają łączne dofinansowanie w wysokości 10 000 000 złotych.

Wśród pozytywnie rozpatrzonych wniosków znalazł się wniosek złożony przez Koło Gospodyń Wiejskich w Sadurkach pn. „Z TRADYCJĄ W NOWOCZESNOŚĆ” z kwotą 44 000zł.

Sześć miejscowości. Sześć Kół Gospodyń Wiejskich. Sześć historii które łączy dbałość o tradycję. Z tradycją w Nowoczesność to projekt ukazujący historię i pasję kobiet z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Nałęczów. Warsztaty kulinarne, wokalne, tkackie i teatralne połączą pokolenia, a wystawa plenerowa będzie podróżą po kartach historii.

Projekt zakłada przedstawienie historii 6 Kół Gospodyń Wiejskich z 6 miejscowości gminy Nałęczów działających w latach 1923 -2021. Istotną częścią zadania będzie przeprowadzenie międzypokoleniowych warsztatów, utworzenie strony internetowej poświęconej działalności Kół Gospodyń Wiejskich z wirtualnym spacerem po “Izbie Pamięci” i zamieszczonym tam nagraniem/spotem muzycznym promującym tradycje lokalne oraz twórczość KGW. Podsumowaniem projektu będzie mobilna wystawa plenerowa obrazująca życie i działalność kobiet skupionych przy KGW. Realizacja niniejszego projektu będzie żywym międzypokoleniowym przekazem tradycji i dziedzictwa kulturowego. Ponadto proponowane warsztaty i działania zintegrują lokalną wspólnotę i zainspirują do podejmowania w przyszłości podobnych inicjatyw.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska 2021″.

Szczegóły

Start:
11 lipca
Koniec:
28 sierpnia
Wydarzenie kategorie:
,

Miejsce

Lublin,lubelskiePolska
Skip to content