Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

XIV Edycja Festynu Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych

9 czerwca @ 11:00 - 16:00

pasje plakat 2024 marta

9 czerwca 2024 roku na Placu Litewskim odbędzie się XIV Edycja Festynu Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Festyn pod hasłem „Lublin Europejską Stolicą Młodzieży” jest szansą na jeszcze silniejsze propagowanie kultury wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcanie ich do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym naszego miasta.

Festyn otworzy Rajd Rowerowy „Śladami Św. Jana Pawła II” na czele którego jechać będzie samochód „Papa Mobile” z czasu  pierwszej wizyty Papieża w Polsce. Trasa przejazdu: Kościół Św. Rodziny- KUL- Plac Litewski.

Na uczestników czeka moc atrakcji, animacji, gier, zabaw i konkursów z nagrodami. Atrakcjami XIV edycji będą między innymi: grupy rekonstrukcji historycznych w tym Rycerstwo XV i XVII wieku, Obóz Kozacki i Obóz Powstańców Styczniowych, pokaz Orkiestry Szkockiej, lekcja szermierki w wykonaniu Policji z Radomia, ekspozycje zabytkowych samochodów i pojazdów wojskowych, w tym Czołg Sherman, ponadto prezentacje pasjonatów i kolekcjonerów. Grupa lubelskich baloniarzy przygotowuje prezentacje napełniania balonu, Lubelski Klub Morsów zaprosi do zmierzenia się z lodowatą wodą, a grupa Strongmanów zaprezentuje jedną z konkurencji, którą będzie przeciąganie TIR-a.

Organizator wydarzenia Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Lublin serdecznie zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w tym niesamowitym przedsięwzięciu.

Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie. Lubelskie Smakuj Życie.

 

Szczegóły

Data:
9 czerwca
Godzina:
11:00 - 16:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Plac Litewski
Lublin, lubelskie Polska + Google Map
Skip to content