Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Wystawa startARCHITEKCI’23

14 czerwca @ 18:00 - 1 grudnia @ 18:00

PLAKAT SCALONY scaled

Wystawa startARCHITEKCI’23 prezentuje projekty dyplomowe inżynierskie i magisterskie obronione w 2023 roku na kierunku Architektura na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 14.06.2024 r. o godzinie 18:00 w holu WICA – Wschodniego Innowacyjnego Centrum Architektury Politechniki Lubelskiej przy ul. Nadbystrzyckiej 40 w Lublinie.

Na tegorocznej wystawie zebrano 52 prace obejmujące szerokie spektrum zagadnień związanych z architekturą i urbanistyką obejmujące w swoim temacie również problematykę architektury miasta Lublin oraz regionu lubelskiego, problematykę konserwatorską oraz wiele innych aspektów kształtowania przestrzeni życia człowieka.

W trakcie wernisażu przedstawione zostaną rozstrzygnięcia konkursów na najlepsze projekty dyplomowe – inżynierskie i magisterskie obronione w 2023 roku na kierunku Architektura Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej.

startARCHITEKCI to coroczna wystawa prac dyplomowych absolwentek i absolwentów studiów I i II stopnia na Kierunku Architektura Politechniki Lubelskiej, umożliwiająca im pierwsze publiczne przedstawienie swoich projektów a także skonfrontowanie akademickiego spojrzenia na projektowanie, ze spojrzeniem wybitnych architektów działających zawodowo.

Nazwa startARCHITEKCI jest grą słów, neologizmem wywodzącym się od określenia stararchitekci, nadawanego najwybitniejszym światowym architektom jak Zaha Hadid czy Peter Zumthor oraz architektom którzy już osiągnęli nieśmiertelność, jak Louis Kahn, Antoni Gaudí, Frank Lloyd Wright czy Ludwig Mies van der Rohe.

Do tych wybitnych postaci wielowymiarowo nawiązuje wystawa startARCHITEKCI, wskazując gwiazdy architektury jako azymut dalszej pracy zawodowej a także przypomnienie, że każdy wielki człowiek zaczynał swoją wielkość od marzeń.

Pierwsza edycja wystawy miała miejsce w Warsztatach Kultury w 2009 roku i wraz z edycją z 2010 roku były wydarzeniami wspierającymi kandydaturę Lublina do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Kolejne sześć edycji prezentowanych było w Galerii Gala, następne dwie w Centrum Spotkania Kultur, zaś od 2019 roku wystawa odbywa się we Wschodnim Innowacyjnym Centrum Architektury, będącym częścią Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej.

Facebook: https://www.facebook.com/startARCHITEKCI

Instagram: #startarchitekci, link: https://www.instagram.com/startarchitekci/

Miejsce i data wystawy:

WICA – Wschodnie Innowacyjne Centrum Architektury, Wydział Budownictwa i Architektury, Politechnika Lubelska, ul. Nadbystrzycka 40, 20-618 Lublin

14.06.2024 r. (Wernisaż o godz. 18:00) – 01.12.2024 r.

Organizator wystawy: Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej

Wystawie patronują:
Politechnika Lubelska
Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Lublin
Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP o. Lublin

Patronat medialny:

TVP3 Lublin
Polskie Radio Lublin
Akademickie Radio Centrum

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/423713883961616?ref=newsfeed

Szczegóły

Początek:
14 czerwca @ 18:00
Koniec:
1 grudnia @ 18:00
Kategoria Wydarzenie:
Skip to content