Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Wyjdźmy w teren! Rośliny w trzech odsłonach: rośliny chronione na Ziemi Chełmskiej, łąka w kuchni, aktywna edukacyjna. Część I”

24 czerwca @ 17:00 - 25 czerwca @ 13:00

„Wyjdźmy w teren! Rośliny w trzech odsłonach: rośliny chronione na Ziemi Chełmskiej, łąka w kuchni, aktywna edukacyjna. Część I”  to zadanie realizowane przez Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza w Chełmie, dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Realizację zadania rozpocznie cykl warsztatów skierowanych głównie do nauczycieli i innych edukatorów oraz osób zainteresowanych tematyką przyrodniczą.

Warsztaty są nieodpłatne, dojazd we własnym zakresie.

 

Zapisy na warsztaty: kalina.lapinska@gmail.com. W mailu należy podać imię i nazwisko uczestnika, telefon kontaktowy oraz daty i nazwy warsztatu.

 

Rośliny chronione na Ziemi Chełmskiej. Prowadząca: dr Anna Cwener.

24 czerwiec 2022 r., piątek, godz. 17.00, Muzeum, ul. Lubelska 57, warsztaty „Rośliny chronione”.

Warsztaty z rozpoznawania podstawowych elementów budowy roślin: po czym poznawać rośliny, co oznaczają używane w kluczach terminy, jak „rozumieć” co się czyta, np. kłącze, pokrywa, pokrywka, przysadka, podsadka.

25 czerwiec 2022 r., sobota, godz. 11.00, warsztaty terenowe: rezerwat Stawska Góra, Brzeźno.

Wyjście terenowe pokazujące jedne z najcenniejszych roślin chronionych na Ziemi Chełmskiej m.in.: dziewięćsił popłocholistny (rezerwat Stawska Góra), storczyki (Chełmskie Torfowiska Węglanowe). Nauka rozpoznawania wybranych gatunków roślin chronionych na Ziemi Chełmskiej.

Szczegóły

Początek:
24 czerwca @ 17:00
Koniec:
25 czerwca @ 13:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Muzeum Ziemi Chełmskiej
ul. Lubelska 55
Chełm,lubelskiePolska
+ Google Map
Skip to content