Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wernisaż wystawy Krystyny Głowniak, Malarstwo

8 kwietnia @ 18:00 - 19:00

O wystawie:
Niestety do Wenecji nie polecieliśmy, a nasze bilety czekają jeszcze w biurze podróży. Podczas porządkowania pracowni, by przygotować się do nowej pandemicznej sytuacji, “zatopiłam się” w ogromnej ilości zdjęć z Wenecji, które wykonywałam podczas kilku podróży do miasta Św. Marka. Wędrówki po ulicach Wenecji, liczne rysunki, zdjęcia, świątynie sztuki – Galleria dell’Accademia, Pałac Dożów, Kolekcja Peggy Guggenheim, Museo Correr zostawiły trwały ślad w wyobraźni mojej i mojego Męża Kazimierza, wiernego Towarzysza podróży. Zbyt wiele było do obejrzenia i jak zwykle mało czasu, by malować na miejscu, chociaż i to się zdarzało. Powstawały liczne szkice i fotografie, z których często korzystam, przetwarzając je już w lubelskiej pracowni. Podziw dla Wenecji, ludzi, którzy tworzyli to miasto i wzbogacali jej zasoby w bezcenne dzieła sztuki – to były intensywne przeżycia znajdujące odbicie w mojej twórczości.
Wystawa, którą pragnę zaprezentować w ważnym miejscu, hallu Radia Lublin, związana jest także z prezentacją mojego najnowszego albumu przygotowanego w czasie pandemii w Wydawnictwie Diecezjalnym w Sandomierzu. Może zamknięcie we własnym domu i pracowni, koncentracja uwagi na obcowaniu ze sztuką, dały taki efekt, którym pragnę podzielić się z odbiorcami poprzez to wydawnictwo i możliwość wirtualnego kontaktu ze sztuką.
O Artystce:
Krystyna Głowniak – absolwentka historii sztuki i filologii polskiej, podyplomowo ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Jest członkiem krakowskiego oddziału ZPAP oraz Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. Była dyrektorem Zespołu Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie, gdzie m.in. opracowała autorskie programy nauczania rysunku i malarstwa. Prace artystki znajdują się w kilku prywatnych i uniwersyteckich kolekcjach oraz m.in. Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym, krakowskim i lubelskim Muzeach Farmacji. Jest autorką malowideł ściennych dla kliniki w Nałęczowie, Szpitala im. Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie oraz aptek w Krośnie, Radzionkowie i Lublinie.

Szczegóły

Data:
8 kwietnia
Czas:
18:00 - 19:00
Wydarzenie kategorie:
,

Miejsce

Polskie Radio Lublin
Obrońców Pokoju 2
Lublin,lubelskie20-030Polska
Skip to content