Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Warsztaty mistrzowskie i spotkanie otwarte z Markiem Raduli

16 sierpnia @ 12:00 - 17:00

Jesteście gotowi na rejs po muzycznym świecie Tadeusza Nalepy? W niedzielę, 16 sierpnia, pasjonatów bluesa zapraszamy na wyjątkową podróż inspirowaną postacią i muzyką bluesowego mistrza, Tadeusza Nalepy.

Tegoroczny bluesowy rejs rozpoczniemy od warsztatów mistrzowskich i spotkania z Markiem Raduli. Zajęcia z Markiem Raduli będą niezapomnianymi, prowadzonymi z niezwykłą erudycją i pasją, kompleksowymi ćwiczeniami o dziedzinach muzyki – rytmie, harmonii i melodii. Legenda bluesa udzieli uczestnikom wielu cennych rad o sposobach interpretacji oraz współczesnych technikach gitarowych.

W ramach wydarzenia zapraszamy także na otwarte spotkanie Marka Raduli z publicznością, które będzie swoistym spotkaniem autorskim z człowiekiem, który grał z Tadeuszem Nalepą w jednym zespole. W 1991 roku muzycy grali wspólnie w grupie „Absolutnie”, której twórcą był Nalepa. W listopadzie 2019 roku obchodził 40-lecie pracy artystycznej. Dwukrotnie wybrany Gitarzystą Roku (1997, 2004). Współpracował z wieloma zespołami m. in. Wanda i Banda, Kciuk Surzyn Band, Bajm, Budka Suflera, SQUAD, Kwartet Zbigniewa Jakubka, Carrantuohill, THE COLORS, Laboratorium oraz wieloma wybitnymi muzykami: Tadeuszem Nalepą, Marylą Rodowicz, Jackiem Skubikowskim, Grażyną Łobaszewską, Maciejem Zembatym, Izabelą Trojanowską, Krzysztofem Ścierańskim czy Anną Wyszkoni.

Na warsztaty w klasie mistrzowskiej z Markiem Raduli zapraszamy do Portu Marina, 16 sierpnia o godz. 12.00. Zapisy e-mail: blues@domchemika.pl. Ilość miejsc ograniczona.

Spotkanie otwarte z publicznością odbędzie się pół godziny przed koncertem. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Zadanie dofinansowane z budżetu Miasta Puławy w ramach projektu „Bluesowy rejs – pamięci Tadeusza Nalepy”.

Szczegóły

Data:
16 sierpnia
Czas:
12:00 - 17:00
Wydarzenie kategorie:
,

Organizator

Puławski Osrodek Kultury “Dom Chemika”
Telefon:
81 887 96 01-4
Strona internetowa:
www.domchemika.pl

Miejsce

Marina Puławy
ul. Portowa 3
Lublin,lubelskie24-100Polska
+ Google Map
Telefon:
(81) 887 96 01
Skip to content