Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

VII Festiwal – Mikołajki Hip-hopowe

1 grudnia 2023 @ 17:00 - 20:00

Mikolajki Hip Hopowe1

VII Festiwal – Mikołajki Hip-hopowe jest zwieńczeniem całorocznej pracy grupy dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Od 2016 roku grupa ta pracuje z doświadczonymi instruktorami, rozwijając swoje pasje taneczne i zamiłowanie do hip-hopu. Pierwsza edycja Festiwalu w grudniu 2016 roku była wielkim sukcesem, wspaniałą okazją do prawdziwej integracji osób zdrowych i tych z deficytami rozwojowymi.

Zaproszenie na tegoroczny Festiwal, który odbędzie się w Operze Lubelskiej, zostało wystosowane do dziecięcych i młodzieżowych grup hip-hopowych z terenu województwa lubelskiego. Formuła Festiwalu przewiduje udział wokalistów, wykonujących muzykę pop, rap, hip-hop, ale także utwory w klimacie świątecznym. Wśród nich będą goście specjalni, finaliści telewizyjnych programów wokalnych. Celem projektu jest promocja aktywności młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w sferze tańca oraz integracja młodzieży niepełnosprawnej ze zdrowymi rówieśnikami. Młodzież niepełnosprawna w czasie Festiwalu – Mikołajki HIP-HOPOWE zaprezentuje swoje umiejętności oraz nawiąże kontakty z innymi osobami tańczącymi hip-hop. Zdrowa młodzież będzie miała możliwość wejścia w świat osób niepełnosprawnych, przełamywania barier, uczenia się równości w odmienności.

Festiwal jest unikatowym wydarzeniem, które łączy te środowiska, sprawia, że zanikają podziały, bariery międzyludzkie, tworzy się klimat przyjazny dla osób niepełnosprawnych, co realnie przekłada się na ich postrzeganie, a w konsekwencji funkcjonowanie w środowisku lokalnym. Impreza ta ma bardzo duży potencjał przekształcenia się z wydarzenia lokalnego w przegląd twórczości artystycznej o charakterze ogólnopolskim lub nawet europejskim.

Patronaty Honorowe: Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego oraz Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka.

Patronat medialny: TVP3 Lublin oraz Polskie Radio Lublin.

Szczegóły

Data:
1 grudnia 2023
Godzina:
17:00 - 20:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Opera Lubelska
ul. Marii Curie-Skłodowskiej 3
Lublin,
Skip to content