Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Uczymy Dzieci Programować

1 września 2022 - 31 stycznia 2023

Ogólnopolski Program Uczymy Dzieci Programować, to inicjatywa skierowana do szeroko rozumianej edukacji. Autorka programu, Anna Świć wraz z Fundacją Rozwoju Edukacji Cyfrowej, która jest organizatorem programu chcą pokazać, że nauka kodowania już od najmłodszych lat jest bardzo ważna dla wszechstronnego rozwoju dziecka, a przy tym nie musi być ani trudna, ani nieciekawa. Wręcz przeciwnie. Udział w programie traktowany jest przez dzieci jako dobra zabawa z miejscem na eksperymenty i kreatywność. Z przekonaniem, że błędy są normalne i służą zdobywaniu nowych umiejętności i nabywaniu doświadczenia. 

 

Uczestnicy programu przez cały czas jego trwania otrzymują materiały edukacyjne, takie jak scenariusze zajęć i uzupełniające je materiały dodatkowe. Mogą też liczyć na wsparcie metodyczne. Dzięki temu nauczyciele, niezależnie od stopnia znajomości zagadnień związanych z nauką podstaw programowania dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym są w stanie poprowadzić wartościowe, poprawne merytorycznie zajęcia, które pozytywnie wpływają na rozwój kompetencji przyszłości, ze szczególnym uwzględnieniem logicznego, krytycznego myślenia oraz umiejętności pracy zespołowej.

 

W tej edycji wszystkie materiały dydaktyczne udostępniane uczestnikom podzielone będą na dwie grupy wiekowe (edukacja przedszkolna i edukacja wczesnoszkolna). Pozwoli to w pełni odpowiedzieć na potrzeby uczestników oraz dopasować proponowane scenariusze do kierunków realizacji polityki oświatowej państwa. W programie poza tradycyjną ścieżką pojawią się też dwie alternatywne: „Matematyka na macie do kodowania” oraz „Zakodowany czytelnik”. 

 

X edycja Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować rozpocznie się 01.09.2022, a zakończy 31.01.2023. Dokładne informacje oraz formularz rejestracyjny można znaleźć tu: https://akademia.uczymydzieciprogramowac.pl/pl/udp

Na uczestników X edycji programu czeka szereg wydarzeń towarzyszących. Pierwszym z nich będzie stacjonarna konferencja inauguracyjna, która odbędzie się 23.09.2022 w Lubelskim Parku Naukowo Technologicznym. 

 

Szczegóły

Początek:
1 września 2022
Koniec:
31 stycznia
Witryna internetowa:
https://akademia.uczymydzieciprogramowac.pl/pl/udp

Miejsce wydarzenia

online
Lublin, lubelskie Polska + Google Map
Skip to content