Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

 • To wydarzenie minęło.

„Święty Mikołaj – człowiek o niezłomnej wierze” IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

16 października @ 00:00 - 19 listopada @ 00:00

Plakat konkurs plastyczny 2023 v 4 scaled

Organizatorzy zapraszają do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Święty Mikołaj – człowiek o niezłomnej wierze”. Konkurs skierowany jest do rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz do uczniów klas I–III i IV-VIII szkół podstawowych, dzieci i młodzieży z całej Polski.

Konkurs polega na wykonaniu pracy plastycznej, której tematem jest: ,,Święty Mikołaj – człowiek o niezłomnej wierze”. Tematyka prac powinna być ściśle związana z ideą konkursu, to jest z przedstawianiem sylwetki oraz działalności Św. Mikołaja, biskupa z Myry.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Dla laureatów przewidziane są cenne nagrody oraz dyplomy. Nagrody rozdane zostaną w trzech kategoriach wiekowych. W każdej kategorii:

 • I nagroda wynosi 2000 PLN,
 • II nagroda – 1000 PLN,
 • III nagroda – 500 PLN.

Nagrody pieniężne przydzielane są w formie stypendiów dla laureatów.

Szczegółowe tematy prac:

 1. Przedstaw wizję artystyczną świętego Mikołaja jako człowieka umacniającego wiarę Twoją oraz Twoich koleżanek i kolegów.
 2. Przedstaw wizję artystyczną świętego Mikołaja jako człowieka wierzącego w Kościół Chrystusowy i wskazującego Twoje miejsce w Kościele (Eucharystia, sakramenty, wspólnota).
 3. Przedstaw wizję artystyczną św. Mikołaja, najpiękniejszego prezentu duchowego dla Kościoła Chrystusowego – który z jego czynów najbardziej przemówił do Ciebie.
 4. Przedstaw wizję artystyczną św. Mikołaja umacniającego wiarę we współczesnym świecie za pomocą uczynków, które znasz z historii o tym świętym.
 5. Przedstaw wizję artystyczną św. Mikołaja, który wierzył i kochał Kościół Chrystusowy – jak postać tego świętego może być inspiracją dla głoszenia miłości Chrystusa wśród koleżanek i kolegów.

Harmonogram konkursu:

 • Do 19 listopada 2023 r. – przesyłanie prac konkursowych
 • 5 grudnia 2023 r. – rozstrzygnięcie konkursu, koncert połączony z galą finałową, który odbędzie się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (przy Placu Teatralnym 1) o godz. 17.00.

Zgłoszenia i pełne informację o konkursie na stronie www: konkurs-plastyczny.fsd.lublin.pl

Informacje w sprawie konkursu: swmikolaj@fsd.lublin.pl

Szczegóły

Początek:
16 października @ 00:00
Koniec:
19 listopada @ 00:00
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
konkurs-plastyczny.fsd.lublin.pl
Skip to content