Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie z Magdaleną Kuraś w ramach cyklu „Gdzie poezja łączy się z muzyką”

19 czerwca @ 19:00 - 20:00

Spotkanie z Magda Kuras GPLSZM Literat 19 czerwca

19 czerwca o godzinie 19:00 w księgarnio-kawiarni Między Słowami w Lublinie odbędzie się muzyczno-liryczne spotkanie z Magdaleną Kuraś w ramach cyklu „Gdzie poezja łączy się z muzyką”.

Ostatnia artystka z cyklu jest autorką tekstów i wokalistką poruszającą się w stylistyce okołojazzowej, laureatką Ladies Jazz Festival 2021. Łączy w swojej twórczości muzykę, jazz, ludowiznę i pierwotność. Jest założycielką zespołu Magda Kuraś Quintet, który eksperymentuje z muzyką ludową, mantrami i improwizacją, tworząc swoisty koncert rytualny. W 2020 roku wydała swój debiutancki album „Plony”, a w 2023 roku nagrała „Tryptyk biłgorajski” z Magda Kuraś Quintet, wydany przez Alpaka Records. Pochodzi z Biłgoraja, a pierwsze muzyczne kroki stawiała w Lublinie. Jest laureatką Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych – “Żurawie” oraz Grand Prix – “Ladies Jazz”. W muzyce stawia na przestrzeń, improwizację i minimalizm.

Spotkanie z artysytką poprowadzi Jarek Jurkiewicz, członek lubelskiego duetu Jarząbek/Jurkiewicz. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Edukacji i Kultury „Literat”.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin.

Szczegóły

Data:
19 czerwca
Godzina:
19:00 - 20:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Między Słowami
ul. Rybna 4/5
Lublin, Lubelskie 20-029 Polska
+ Google Map
Skip to content