Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

 Spotkanie z artystami Teatru Narodowego w Mińsku oraz Fundacji Banina o kryzysie uchodźczym, pracy nad spektaklem „Dworzec – rezygnacja” i widowni we wschodniej Polsce

3 listopada 2022 @ 18:30 - 20:00

Sztuka, która nie jest oderwana od rzeczywistości, nie boi się zabierać głosu – o czym może chcieć dziś mówić? Problemowi będzie można przyjrzeć się w czasie spotkania z Żenią Adamenko i Dmitrym Tsishko – Kupałowcami z Teatru Narodowego w Mińsku – oraz Karoliną Kaliszuk, prezeską Fundacji Banina, koordynatorką projektu „Produkcja i eksploatacja spektaklu plenerowego „Dworzec – rezygnacja”. Opowiedzą o idei spektaklu jako narzędziu rozmowy w społeczeństwie, o kryzysie uchodźczym na granicy polsko-białoruskiej oraz o tym, jak pracownicy kultury i administracji mogą utrudniać działania we wschodniej Polsce.

 

Spektakl „Dworzec – rezygnacja” skupia się na zaprezentowaniu poprzez sztukę problemów dotyczących uchodźców_czyń, migrantów_tek, w szczególności losu i historii tych, którzy próbują przedostać się do Polski. W czasie pandemii, a szczególnie w ostatnich miesiącach problem stał się realny i widoczny na tyle, by zająć nagłówki internetowych portali na dłużej, niż jeden dzień.  Poprzez działania artystyczne zostanie opowiedziana historia uchodźczej rodziny Kurdów pochodzących z Iraku, która przed prześladowaniami w rodzimym kraju ucieka do Polski.

 

Spotkanie: 3 listopada 2022, godzina 18.30, ACKiM UMCS Chatka Żaka, mała sala widowiskowa

Wstęp wolny

Więcej informacji można znaleźć na wydarzeniu na Facebooku: https://fb.me/e/2YUhhUR0S

 

Projekt „Produkcja i eksploatacja spektaklu plenerowego „Dworzec-rezygnacja”” finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Jego budżet to 22 389,55 euro.

Szczegóły

Data:
3 listopada 2022
Godzina:
18:30 - 20:00
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://fb.me/e/2YUhhUR0S

Miejsce wydarzenia

ACK UMCS Chatka Żaka
Lublin, lubelskie Polska + Google Map

Organizator

Fundacja Banina
Skip to content