Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie autorskie z dr Marią Ziarkowską wokół książki „Andrzej Cwojdziński. Człowiek i Dzieło”

18 listopada @ 19:00 - 20:30

plakat cwojdzinski

18 grudnia 2023 roku o godz. 19:00 w Trybunale Koronnym w Lublinie ul. Rynek 1, odbędzie się spotkanie autorskie z dr Marią Ziarkowską – autorką książki pt. „Andrzej Cwojdziński. Człowiek i Dzieło”. Książka została wydana przez Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. W. Lutosławskiego w Lublinie dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyczny ślad”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Patronat medialny sprawują Polskie Centrum Informacji Muzycznej oraz Radio Lublin, patronat honorowy Stowarzyszenie Niepublicznych Szkół Artystycznych „ProArte”.

Badania Marii Ziarkowskiej dotyczące sylwetki Andrzeja Cwojdzińskiego w połączeniu z artystyczną wrażliwością odsłaniają nie tylko życie, ale i głębokie zrozumienie twórczości wspomnianego kompozytora. Poprzez staranne analizy dzieł i kontekstu kulturowego autorka odkrywa twórczość kompozytora przedstawiając techniczne i estetyczne aspekty kompozycji.

Autorka publikacji miała okazję osobistego kontaktu z nieżyjącym już kompozytorem Andrzejem Cwojdzińskim. Podczas wieczoru będzie okazja do przywołania wspomnień o artyście, a także do zadawania pytań autorce dotyczących publikacji i badań.

 

Kontakt w sprawie wydarzenia: szkolamuzyczna.lublin@gmail .com/ tel. 81 450 57 44

Szczegóły

Data:
18 listopada
Godzina:
19:00 - 20:30
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Trybunał Koronny
Lublin, lubelskie Polska + Google Map
Skip to content