Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spektakl “Willa Rózin”

25 lipca @ 20:30 - 22:00

 

„Willa Rózin” to opowieść o Róży Zamoyskiej, żonie XVI, ostatniego ordynata na Zamościu, Jana Zamoyskiego, kobiecie niezwykłej i niezmiernie ważnej dla historii regionu. Główną osią scenariusza jest pomoc niesiona przez nią dzieciom z obozu przejściowego w Zwierzyńcu w czasie II wojny światowej. Przedstawienie przypomina o wydarzeniach tamtego okresu, ale także przybliża losy uratowanych osób. Tytuł odnosi się do zbudowanej w 1924 roku willi Zamoyskich w Zwierzyńcu. W spektaklu, poza aktorami, bierze udział młodzież, w tym z Domu Dziecka nr 2 w Zwierzyńcu. Premierowy pokaz odbył się 8 września 2019 roku na terenie willi na Rózinie, w Zwierzyńcu.

Przedstawienie organizowane jest w ramach muzealnego wydarzenia „Imieniny Hrabiny” w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, przywołującego lipcowe solenizantki o imionach Róża, Aniela i Anna, odgrywające znaczącą rolę w dziejach rodu Zamoyskich.

Występują: Hubert Dyl, Nikola Palej, Emilia Goryl, Patryk Pawelec, Alicja Stankiewicz, Sandra Policha, Denis Jakubowski, Kacper Waśko
Reżyseria: Bartłomiej Miernik
Scenariusz, dramaturgia: Marta Fortowska
Scenografia: Maria Pilarczyk, Bartłomiej Miernik
Kostiumy: Karolina Inka Fischer
Kierownik produkcji: Karolina Kaliszuk

Szczegóły

Data:
25 lipca
Czas:
20:30 - 22:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce
Kozłówka,lubelskiePolska+ Google Map
Skip to content