Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spektakl „Kantor. Burza”

20 grudnia 2021 @ 19:00 - 21:00

Umarła Klasa tańczy – spektakl „Kantor. Burza”

 

Po wymuszonej pandemią przerwie powraca spektakl taneczny „Kantor. Burza”.

 

Spektakl „Kantor. Burza” autorstwa Sławka Krawczyńskiego i Anny Godowskiej to taneczna podróż w głąb świata Tadeusza Kantora. Podróż wynikająca z fascynacji twórczością artysty oraz głębokiej intuicji, że istnieją w niej ciągle żywe źródła nowych artystycznych możliwości.

Spektakl przekłada na język tańca dziedzictwo Teatru Cricot 2; teatru, który (jak pisze o tym Anna Królica) jest bardzo blisko Tanztheater. „Kantor. Burza” Godowskiej i Krawczyńskiego reinterpretuje Teatr Śmierci, odwołuje się do jego najważniejszych prac: „Umarłej klasy” czy „Wielopola, Wielopola” i czerpiąc z tradycji wielkiego dzieła Kantora, konfrontuje je z jakościami tanecznymi.

Anna Godowska i Sławek Krawczyński to artyści z doświadczeniem wspólnej pracy. Jej najważniejszą częścią jest projekt badawczy pod nazwą „Taniec śniącego ciała“, zainicjowany w 2005 r. Programową syntezę poszukiwań Krawczyńskiego i Godowskiej stanowi „Święto Snów”. „Kantor. Burza” to  kontynuacja metody wypracowanej przez artystów, znanej środowisku tanecznemu z licznych Platform tańca oraz produkcji, prezentowanych na polskich i zagranicznych scenach.

 

 

„Kantor. Burza” reż. Sławomir Krawczyński, chor. Anna Godowska

Centrum Kultury w Lublinie: 20 grudnia, godz.19:00

Współproducent: Krakowski Teatr Tańca
Spektakl współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach Programu Zamówienia Choreograficzne 2020. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
Patronat medialny: Gazeta Wyborcza, Radio Lublin

Szczegóły

Data:
20 grudnia 2021
Godzina:
19:00 - 21:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Centrum Kultury w Lublinie
Lublin,lubelskiePolska
Skip to content