Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Program Aktywizator

3 lutego - 28 lutego

Czy wśród młodych ludzi są ci którzy kiedyś zmienią świat? Stowarzyszenie Czajnia wieży, że tak. Ale jak ich odnaleźć? Jak ich zmotywować do działania?

Stowarzyszenie Czajnia rusza z nowym programem mającym na celu aktywizację młodzieży z terenów powiatów zamojskiego, hrubieszowskiego, lubaczowskiego i tomaszowskiego oferując im środki na realizację pomysłów, które mają zmieniać przestrzeń wokół nas. Młodzi ludzie w wieku od 14 do 26 lat mogą zdobyć środki w wysokości do 2 tysięcy złotych. ” Nie stawiamy im ograniczeń, mamy nadzieję, że nas zaskoczą pomysłami. Ważne żeby ich działania w pozytywny sposób zmieniały naszą przestrzeń i zachęcały młodych ludzi do  bycia aktywnymi. Chcemy im dać narzędzia” – mówi akcji Marcin Rechulicz ze stowarzyszenia Czajnia. ” Projekty mogą być bardzo różnorodne. Chcemy pozwolić młodzieży spełnić marzenia. Może ktoś chce zorganizować koncert, a może w którejś miejscowości potrzebna jest tablica do kosza lub konsola, żeby zorganizować turniej w Wiedźmina? To po stronie młodzieży stoi inicjatywa, to mają być ich projekty i pomysły” – dodaje Edyta Dobosz Maciuk z hrubieszowskiego SAKu , partnera projektu.

”W Aktywizator, bo tak nazwany został program , włączyło się kilku społeczników i aktywistów z terenu Polski Wschodniej. Zorganizowali publiczną zbiórkę , dzięki której udało się zebrać od darczyńców kilka tysięcy złotych. Podzieliliśmy je na mikrogranty. Na razie  mamy środki na sfinansowanie trzech projektów. Ale jeśli wśród zgłoszonych propozycji pojawią się więcej wartych wsparcia, to będziemy również dla nich próbować zebrać kolejne środki ”– dodaje Klaudia Szopa.

Żeby zdobyć 2 tysiące złotych wystarczy w kilku zdaniach opisać swój projekt i wysłać zgłoszenie do Czajni. Można to zrobić nie wychodząc z domu, czyli za pośrednictwem internetowego formularza znajdującego się na stronie Aktywizatora. ” Nie chcemy żeby młodzi wypełniali skomplikowane wnioski. Potrzebujemy prostego, fajnego opisu. Takiego który nas zaciekawi. Skłoni do tego, żeby o pomyśle porozmawiać” – mówi Marcin Piotrowski, wspomagający Aktywizator na terenie powiatu lubaczowskiego. Projekt Stowarzyszenia Czajnia ma nauczyć młodych że na swoje pomysły można zdobywać środki. ” To ma być swoisty  zapalnik, który zachęci ich do działania” – podsumowuje swój pomysł Marcin Rechulicz z Czajni. Żeby ubiegać się o środki z Aktywizatora nie trzeba należeć do żadnej organizacji. Wystarczy skrzyknąć grupkę przyjaciół i wspólnie podziałać. Można też pomysł zrealizować indywidualnie. Ważne, żeby był on potrzebny innym. W szczególności, żeby wpływał na życie młodych ludzi w Polsce wschodniej. Zgłaszanie pomysłów do aktywizatora trwa do 28 lutego 2021 roku. Projekty realizować można do końca roku.

Stowarzyszenie Czajnia jest organizacją pożytku publicznego działająca na terenie Polski Wschodniej z siedzibą w Tomaszowie Lubelskim. Od lat działa na rzecz rozwoju sektora organizacji pozarządowych i inicjatyw obywatelskich. Aktywizator jest wyjątkowym działaniem skierowanych do najmłodszych mieszkańców naszego regionu.

Szczegóły

Start:
3 lutego
Koniec:
28 lutego
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Gorajec
Gorajec,lubelskiePolska+ Google Map
Skip to content