Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Plac Filmowy – festiwal amatorskich filmów krótkometrażowych

4 listopada @ 10:00 - 17:00

PLAKAT

4 listopada w lubelskim Centrum Kultury odbędzie się festiwal amatorskich filmów krótkometrażowych, Plac Filmowy. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną na dużym ekranie dzieła młodych twórców, stawiających swoje pierwsze kroki w świecie filmu. Konkurs rozstrzygnie profesjonalne jury, w skład którego wchodzą krytyczka i edukatorka filmowa Kaja Klimek oraz aktorka teatralna, filmowa i serialowa Katarzyna Bujakiewicz.

 

W ramach wydarzenia odbędą się warsztaty o storytellingu, które dla uczestników poprowadzi Magdalena Wleklik – scenarzystka, reżyserka, współzałożycielka Biblioteki Scenariuszy Filmowych działającej przy PWSFTviT w Łodzi i Przewodnicząca Zarządu Koła Scenarzystów Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Podczas wykładu prowadząca nakreśli drogę filmowca od filmu krótkometrażowego do debiutu pełnometrażowego.

 

Wydarzenie zakończy panel dyskusyjny z udziałem jurorek. Rozmówczynie opowiedzą o tym, co stało za przyznanymi przez nie wyróżnieniami, oraz podzielą się swoimi radami w kwestii debiutowania w branży filmowej i medialnej. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

 

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie “Ulica Krótka”, lubelska organizacja wspierająca młodych artystów. Na co dzień zajmuje się prowadzeniem wydarzeń i warsztatów związanych z literaturą, filmem, grami wideo czy mediami. Prowadzi także internetowy magazyn www.ulicakrotka.com, gdzie publikuje twórczość młodych publicystów, pisarzy i poetów. Plac Filmowy powstaje przy współpracy z Centrum Kultury w Lublinie, Lubelskim Festiwalem Filmowym oraz Projektem Kinoteatr. Projekt jest współfinansowany przez Gminę Miasta Lublin. Jest częścią programu Europejskiej Stolicy Młodzieży.

 

Program Placu Filmowego:

 

10.00-11.30 – rozpoczęcie, I blok filmowy
11.30-11.45 – przerwa
11.45-13.15 – warsztaty o storytellingu | prowadzenie: Magdalena Wleklik
13.15-13.30 – przerwa
13.30-14.30 – II blok filmowy

14:30-16:00 – panel dyskusyjny z udziałem jury | Kaja Klimek, Katarzyna Bujakiewicz

  • ogłoszenie wyników Placu Filmowego
    prowadzenie: Maks Wieczorski

Szczegóły

Data:
4 listopada
Godzina:
10:00 - 17:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Centrum Kultury w Lublinie
Lublin, lubelskie Polska + Google Map
Skip to content