Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

PAŁAC MUZYKĄ NIE-ZWYKŁY

12 września @ 17:00 - 20:00

PAŁAC MUZYKĄ NIE-ZWYKŁY

 

Zapraszamy na inscenizowane koncerty utrzymane w konwencji wieczorów słowno-muzycznych z fragmentami wspomnień, listów, poezji i muzyki twórców działających na terenach XIX-wiecznej Polski i Europy. Będzie to zatem obfita uczta muzyczno-literacka przywołująca nie tylko dawną tradycję muzykowania w siedzibach rodów arystokratycznych i atmosferę paryskiego Hôtelu Lambert, ale również widowisko wypełnione wachlarzem ludzkich emocji osób, które są dziś postrzegane jako ponadczasowi ambasadorzy polskiej kultury narodowej.

 

Wśród wykonawców znajdą się artyści muzycy: Alesia Aleksandrowicz (fortepian) oraz artyści śpiewacy i aktorzy: Anna Barska, Mariola Zagojska, Jakub Gąska, Jan Machowski (debiut) i Patrycjusz Sokołowski.

 

Artyści wcielą się w postaci historyczne, m.in: Marcelinę Czartoryską, Delfinę Potocką, Paulinę Viardot, Fryderyka Chopina, Zygmunta Krasińskiego, Adama Mickiewicza, Iwana Turgieniewa.

 

Scenariusz i reżyseria: Mariola Zagojska, konsultacja naukowo-historyczna: dr hab. Miłosz Aleksandrowicz

 

Koncert I pt. SALON MUZYCZNY MARCELINY CZARTORYSKIEJ (1817-1894)

12 września 2021 o godz.17.00 w Pałacu Czartoryskich w Puławach (sala IUNiG). Zapraszamy do wcześniejszego zwiedzania części muzealnej Pałacu. Na koncert wstęp wolny.

 

Koncert II pt. SALON MUZYCZNY DELFINY POTOCKIEJ ( 1807-1877)

 

ZMIANA TERMINU! 16  20 września 2021 o godz.18.00 w Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim (sala koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego). Zapraszamy do wcześniejszego zwiedzania parku pałacowego. Na koncert wstęp wolny.

 

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje 2021”.

 

 

www.eduartte.pl

 

https://www.facebook.com/fundacjaeduartte/events

 

 

Szczegóły

Data:
12 września
Godzina:
17:00 - 20:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Lublin,lubelskiePolska
Skip to content