Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Ogólnopolski Konkurs z Publicznego Prawa Gospodarczego “Szafirowe Paragrafy”

15 grudnia 2023 @ 08:00 - 17:00

IMG 4593

Ogólnopolski Konkurs z Publicznego Prawa Gospodarczego “Szafirowe Paragrafy” to jedno  z głównych i wiodących wydarzeń organizowanych przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Lublin, którego celem jest zwiększenie zainteresowania tematyką publicznego prawa gospodarczego.

 

Jubileuszowa, dziesiąta edycja konkursu skierowana do studentów prawa oraz kierunków pokrewnych: prawno-biznesowych, prawno-menadżerskich oraz administracji. Warto dodać, że wydarzenie to organizowane cyklicznie cieszy się rosnącą popularnością. Corocznie przyciąga szerokie grono studentów z różnych części Polski, którzy są zainteresowani tematyką prawa gospodarczego i chcą wziąć udział w tej prestiżowej inicjatywie.

 

Konkurs będzie składał się z dwóch etapów:

I etap (20 listopada) – będzie polegał na rozwiązaniu testu online obejmującego 30 pytań z zakresu prawa publicznego gospodarczego przygotowany przez Katedrę Prawa Administracyjnego i Nauki o Administracji UMCS. Test będzie przeprowadzony w formie elektronicznej. Do drugiego etapu konkursu przechodzi 10 uczestników z największą ilością punktów.

II etap (15 grudnia) – uczestnicy w trakcie 10-minutowego wystąpienia będą musieli rozwiązać problem prawny z zakresu publicznego prawa gospodarczego. W tym decydującym etapie uczestnicy będą musieli zaprezentować swoje pomysły i rozwiązania, wykazując się przy tym poprawnością merytoryczną, logicznym wywodem, kreatywnością formy oraz ogólnym wrażeniem. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas Gali Finałowej, która odbędzie się stacjonarnie w Lublinie!

 

link do wydarzenia na FB: https://fb.me/e/1AUXAoCNv

Szczegóły

Data:
15 grudnia 2023
Godzina:
08:00 - 17:00
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://fb.me/e/1AUXAoCNv

Miejsce wydarzenia

UMCS
Lublin, lubelskie Polska + Google Map
Skip to content