Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Ogólnopolska Konferencja Naukowa “System środków zaskarżenia w postępowaniu cywilnym po nowelizacji k.p.c. z 04.07.2019r”

7 maja

Studenckie Koło Naukowe Prawników UMCS ma zaszczyt zaprosić Państwa na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. “System środków zaskarżenia w postępowaniu cywilnym po nowelizacji k.p.c. z 04.07.2019 r.”, która odbędzie się 7 maja 2021 r. (piątek) w formie on-line na platformie Microsoft Teams.

Ustawą z dnia 4 lipca 2019 r. o zmianie ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1469) dokonano szeregu zmian w procedurze cywilnej. Istotne zmiany pojawiły się między innymi w obszarze środków zaskarżenia. Nowelizacja ta wywołała dyskusję w środowisku prawniczym, dotyczącą nie tyle zasadności zmian, co ich formy i wprowadzonych kontrowersyjnych rozwiązań. Nie budzi wątpliwości, iż każdy system środków zaskarżenia musi mieć określone granice i optymalny kształt, uwzględniać różne wartości, założenia i efekty, które mogą uwidocznić się w praktyce sądowej. Modyfikowaniu środków zaskarżenia powinno towarzyszyć dążenie do zapewnienia jasności i przejrzystości instytucji prawnych. Nowelizacja przepisów regulujących zażalenie i postępowanie wywołane jego wniesieniem uwidacznia jednak zarówno zalety, jak i mankamenty wprowadzanych rozwiązań.

Zorganizowana konferencja stworzy odpowiednią płaszczyznę do przeanalizowania funkcjonowania w polskim systemie prawnym środków zaskarżenia po nowelizacji z 2019 r. Perspektywa ponad roku od wejścia w życie powyższej nowelizacji umożliwi dokonanie konstruktywnej oceny wprowadzonych zmian oraz przeprowadzenie na ten temat rozważań popartych merytorycznymi argumentami.
Do udziału w wydarzeniu zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką przedstawicieli środowiska prawniczego, w szczególności studentów i doktorantów z ośrodków akademickich z całego kraju.

 

 

Jarosław Boczek

Przewodniczący Sekcji Prawa Cywilnego SKNP UMCS

Szczegóły

Data:
7 maja
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Lublin,lubelskiePolska
Skip to content