Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Społeczne i etyczne dylematy prawa”

15 grudnia 2023 @ 09:30 - 12:00

OKN UMCS grafika

Koło Naukowe Socjologii Prawa UMCS wraz z Katedrą Teorii i Filozofii Prawa UMCS zapraszają na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. „Społeczne i etyczne dylematy prawa”. Konferencja odbędzie się 15 grudnia 2023 roku o godzinie 9:30 w formie zdalnej za pośrednictwem platformy Google Meet.

Konferencja ma na celu poddanie pod dyskusję aspektów normatywno – społecznych zagadnień takich jak między innymi kara śmierci, prawo do aborcji, prawo do eutanazji, czy kryzys migracyjny. Poruszenie takich tematów niesie za sobą wiele dylematów zarówno natury społecznej, prawnej oraz etycznej. Warto podkreślić, iż będzie to już kolejna edycja konferencji o wskazanej tematyce, która cieszy się zainteresowaniem. Przedstawienie problemów poprzez osoby z różnych środowisk pozwoli na merytoryczną dyskusję, która nakreśli możliwe kierunki działania.

Konferencja adresowana jest do wszystkich studentów oraz doktorantów pochodzących z ośrodków akademickich z całej Polski, posiadających chęć i potrzebę pogłębienia problematyki praw kobiet.

Patronat: Wydawnictwo C.H. Beck oraz Polskie Radio Lublin.

Więcej informacji i program spotkania opublikowany zostanie na Facebook’owym wydarzeniu spotkania

Szczegóły

Data:
15 grudnia 2023
Godzina:
09:30 - 12:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

online
lubelskie Polska + Google Map
Skip to content