Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Ogólnopolska Konferencja Kognitywistyczna pod hasłem Czas na umysł 5.0

7 marca @ 10:00 - 8 marca @ 15:00

PLAKAT CnU 5.0

Ogólnopolska Konferencja Kognitywistyczna pod hasłem Czas na umysł 5.0 to już piąte takie wydarzenie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im. Jana Pawła II. Tegoroczne wydarzenie będzie poświęcone zagadnieniu wyobraźni. Zaproszeni goście to między innymi naukowcy, wykładowcy, malarze, muzycy, którzy wspólnie połączyli siły pod sztandarem owego wydarzenia, aby zaszczepić wśród jego uczestników nie tylko wiedzę, ale i pasję.

W programie konferencji znajduje się sekcja wykładowa nosząca miano sesji mistrzów, gdzie wystąpi czterech głównych gości dr Anna Dutkowska, prof. Magdalena Szubielska, dr Piotr Kozak oraz prof. Włodzisław Duch, którzy opowiedzą: Co wspólnego ma wyobraźnia z kreatywnością; Co to jest agnozja wyobrażeniowa; Jak działa wyobraźnia zwierząt oraz jak reprezentujemy wielkości w umyśle/Jak działa wyobraźnia osoby niewidomej.
Drugim etapem będą warsztaty przeznaczone dla uczniów liceów oraz uczestników konferencji, gdzie będą oni mogli poznać z bliska pracę artystów, dowiedzą się jak sztuczna inteligencja tworzy sztukę oraz nauczą się jak wykorzystywać nowopoznaną wiedzę do szybszej, jak i efektywniejszej nauki. Ostatnim etapem będzie sesja studencko-doktorancka, podczas której będzie można się dowiedzieć więcej o takich zagadnieniach jak niepewność, wyobraźnia w ujęciu Arystotelesa i wyobraźnia naukowa w przyrodoznawstwie eksperymentalnym.

Ogólnopolska Konferencja Kognitywistyczna pod hasłem Czas na umysł 5.0, odbędzie się w
dniach 7-8 marca w budynku Centrum Transferu Wiedzy w sali CTW-113 na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im. Jana Pawła II. Więcej można się dowiedzieć na stronie internetowej wydarzenia: https://umysl.kul.pl/.

Szczegóły

Początek:
7 marca @ 10:00
Koniec:
8 marca @ 15:00
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://umysl.kul.pl/

Miejsce wydarzenia

sala CTW-113 KUL
Lublin, lubelskie Polska + Google Map

Organizator

KNSK KUL
Skip to content