Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Nałęczowskie Opowieści

3 lipca @ 16:00 - 28 sierpnia @ 18:00

 

Zapraszamy do udziału wydarzeniach organizowanych w ramach projektu “Nałęczowskie Opowieści”. W programie darmowe spacery historyczne po Nałęczowie oraz warsztaty dla mieszkańców.

 

Nałęczów jest miejscem niezwykle wyrazistym, o niepowtarzalnym uroku i kolorycie. Podczas “Nałęczowskich Opowieści” zapraszamy mieszkańców i turystów do odkrywania i wspólnego definiowania genius loci miasteczka. Co sprawia, że jest wyjątkowe? Jakie historie uformowały jego tożsamość? Jakie przestrzenie i elementy składają się na niesamowitą aurę Nałęczowa?

 

Poszukując odpowiedzi na te pytania zaplanowaliśmy cykl spacerów tematycznych, prowadzonych przez regionalistów, architektów i historyków sztuki. Podczas wędrówek usłyszymy wiele niezwykłych opowieści m.in. o związkach Nałęczowa z rodem Małachowskich, biografiach lokalnych społeczniczek i działaczek czy też dziejach rodzimej edukacji. Odkryjemy też niezwykłe budynki – zarówno te z bogatą przeszłością  jak i zupełnie współczesne.

 

Mieszkańców miasteczka zapraszamy do udziału w międzypokoleniowych warsztatach artystycznych – literackich oraz plastycznych. Będzie to przestrzeń do dzielenia się osobistymi historiami i zapisania rodzinnych wspomnień. Do powstałych tekstów uczestnicy zajęć stworzą artystyczne, inspirowane starymi fotografiami, ilustracje. Efekty działań twórczych zostaną zaprezentowane na wystawie plenerowej w centrum Nałęczowa i w towarzyszącym jej katalogu.

 

Dzięki współpracy z lubelskim stowarzyszeniem “Otwieracz”, po raz pierwszy w Nałęczowie, odbędą się wydarzenia dostępne. Na wszystkich wydarzeniach będzie możliwość skorzystania z asysty dla osób z niepełnosprawnością. Dwa spacery historyczne będą tłumaczone na PJM, jeden będzie dedykowany osobom niewidomym i niedowidzącym.

 

Udział we wszystkich wydarzeniach jest darmowy. Szczegółowy program jest dostępny na stronie Nałęczowskiego Ośrodka Kultury: http://www.noknaleczow.pl/aktualnosci/277-naleczowskie-opowiesci

 

Projekt został dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

 

 

Szczegóły

Start:
3 lipca @ 16:00
Koniec:
28 sierpnia @ 18:00
Wydarzenie kategorie:
,

Miejsce

Nałęczów
Nałęczów,lubelskiePolska
Skip to content